Aryanic
  • کانال تلگرامی واحد استانی قم
  • جشنواره درون دانشگاهی رویش
  • برگزاری مسابقه رحمت واسعه
  • جوایز تحصیلی
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > دانشگاه جامع علمی کابردی یکی از امیدهای نظام آموزش عالی کشور است

 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها

دانشگاه جامع علمی کابردی یکی از امیدهای نظام آموزش عالی کشور است

به گزارش روابط عمومی واحد استانی قم  ، حجتالاسلام والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: امروزه عشق به قرآن و فهم بیشتر و همچنین عشق عمل به قرآن در دل دانشجویان ما موج میزند.

وی افزود: این جشنواره زمینه سازی برای آشنایی بیشتر نسل جوان و آینده ساز کشور با معارف قرآن کریم است. این دانشگاه یکی از امیدهای آموزش عالی کشور است.


رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تصریح کرد: آیه 97 سوره نحل بیان میکند که هر کسی عمل صالحی را از زن و مرد انجام دهد، به او حیات طیبه اعطا میکنیم ؛ در عالم ملکوت تفاوتی بین زن و مرد نیست و همه به عنوان انسان شناخته می شوند. سوال این است که در جامعه ما که مومنان بسیاری وجود دارد و عمل صالح هم انجام می دهند ولی چرا به حیات طیبه نمی رسیم.


حجتالاسلام والمسلمین محمدیان در ادامه گفت: جواب این سوال را خود قرآن بیان میکند؛ قرآن به آسیب های ایمان اشاره می کند؛ یعنی مواردی است که به ایمان آسیب می زند و همچنین مسایلی است که به ایمان کمک می کند و به دلیل اینکه ایمان را تقویت نمی کنیم به همین دلیل در بخش ایمانی با نقصان مواجه می شویم. درجات ایمانی متفاوت است؛ خداوند در قرآن بیان می کند که به رسول خود ایمان بیاورید؛ این امر مشخص میکند که ایمان دارای مراتب مختلف و مکمل های مختلف است.


رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تصریح کرد: جامعه ای که در آن تواصی به حق و تواصی به صبر وجود نداشته باشد به عمل صالح کامل و حیات طیبه نخواهشد رسید. امکان ندارد که انسان گرفتار ظلم باشد ولی ایمان برای او آرامش ایجاد کند؛ قرآن بیان می کند که کسانی که ایمان آوردند و این ایمان را به ظلم مخلوط نکردند، به آرامش می رسند و به مقصد نیز رهنمون میشوند؛ ایمان برای هیچ کسی عصمت ایجاد نمیکند زیرا ممکن است کسی مومن باشد و به خود و دیگران ظلم کند.

وی در پایان بر لزوم تلاش در جهت عمل همگانی نسبت به قرآن کریم تاکید کرد.١٥:٤٩ - يکشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٢٨١٢١    /    تعداد نمایش : ١٢٠