Aryanic
  • کانال تلگرامی واحد استانی قم
  • جشنواره درون دانشگاهی رویش
  • برگزاری مسابقه رحمت واسعه
  • جوایز تحصیلی
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > توصیه آیت الله سعیدی به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره قرآن وعترت دانشگاه / استفاده از ظرفیت های قرآنی و معارفی آستان مقدس حضرت معصومه در این جشنواره

 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار اعضای دبیرخانه سیزدهمین جشنوار قرآن و عترت با آیت الله سعیدی مطرح شد:

توصیه آیت الله سعیدی به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره قرآن وعترت دانشگاه / استفاده از ظرفیت های قرآنی و معارفی آستان مقدس حضرت معصومه در این جشنواره

به گزارش روابط عمومی واحد استانی قم، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار رئیس و جمعی از مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قم و اعضای دبیرخانه سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه گفت: در قرآن کریم وقتی سخن از خلقت انسان به میان می آید بعد از استقرار انسان بر روی زمین تاکید بر عمران و آبادانی دارد و باید به این مساله توجه جدی شود.

امام جمعه قم افزود: خداوند دنیا را برای تلاش و انجام کار قرار داده  و در کنار تاکید بر انجام اعمال عبادی مثل نماز و روزه و ، پرداختن به تلاش و کار، عمران و آبادانی را مورد توجه قرار داده است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها خاطر نشان کرد: نگاه قرآن به آبادانی با نگاه دنیای غرب بسیار متفاوت است به طوریکه از نگاه دین اسلام گسترش زراعت، کشاورزی و توسعه صنعت های به روز و متناسب با نیاز انسان ها و البته با حفظ کرامت انسان ها و حرکت در مسیر کمال است.

آیت الله سعیدی در ادامه با اشاره برگزاری سیزدهیمن جشنواره قرآن و عترت که توسط این دانشگاه برگزار خواهد شد گفت: برگزاری برنامه های قرآنی و معارفی در این دانشگاه جای تقدیر و تشکر  دارد و باید تلاش کرد هر کس بر اساس شغل و وظیفه ای که دارد از آیات و دستوران قرآن بهره خاصی بگیرد و بر اساس آن ها حرکت نماید.

وی در پایان تاکید کرد: آموزش علوم بر اساس فرهنگ اسلامی و بومی سازی آن ها و به کار گیری این علوم در راستای خدمت به کشور امری بسیار مهم است و باید کسانیکه مهارت های شغلی را در این دانشگاه ها آموزش می بینند در خدمت کشور باشند.

همچنین در این دیدار دکتر محمد حسن نادری در سخنانی بیان داشتند: دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۱۳۷۱ تاسیس شده است  و از شاخصه های کلی این دانشگاه مهارت محور و شغل محور بودن آن است که در کنار تبیین مبانی نظری علوم به کارآفرینی توجه جدی دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قم افزود: بیش از ۵۰۰ هزار دانشجو در ۳۱ استان کشور با بیش از هزار مراکز آموزشی در حال آموزش مبانی علوم در این دانشگاه جامع هستند و در استان قم نیز ۱۸ مرکز با ۶هزار دانشجو در رشته های فرهنگ و هنر، کشاورزی، صنعتی و مدیریت در حال فعالیت است.

دبیر سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطر نشان کرد: چابک بودن سیستم دانشگاه، تعریف و تصویب رشته های جدید بر اساس نیاز جامعه ، ارتباط مستمر این دانشگاه با دستگاه های اجرایی و نهاد عمومی از ویژگی های خاص این مجموعه است که توانسته است در کنار آموزش علوم، دوره های کوتاه مدت پودمانی را بر اساس نیاز جامعه برگزار نماید.

وی در ادامه با اشاره به روند تعریف و تصویب رشته ها در این دانشگاه گفت: تعریف و تصویب رشته ها بر اساس نیاز جامعه صورت می گیرد و تربیت نیروهای ماهر در کنار آموزش علوم و در عین حال، بستر سازی مناسب برای ایجاد شغل انجام می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قم افزود: در شهریور ماه امسال نیز، سیزدهمین جشنوراه قرآن و عترت برای دانشجویان، کارکنان و اساتید این دانشگاه در سراسر کشور برگزار خواهد شد و دبیری آن هم بر عهده واحد استان قم می باشد.

دکتر نادری خاطر نشان کرد: این دانشگاه تلاش می کند مثل گذشته از ظرفیت های قرآنی و معارفی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها استفاده کند.

 

 


١٩:٥٤ - جمعه ٢٣ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٣٣٩    /    تعداد نمایش : ١٦٤