Aryanic
  • کانال تلگرامی واحد استانی قم
  • جشنواره درون دانشگاهی رویش
  • برگزاری مسابقه رحمت واسعه
  • جوایز تحصیلی
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > برگزاری رویداد کارآفرینی "پل" با مشارکت دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فن آوری استان قم

 


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی واحد استانی قم :

برگزاری رویداد کارآفرینی "پل" با مشارکت دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فن آوری استان قم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم ، نخستین رویداد کارآفرینی با محوریت ایده پردازی برای ارتباط دانشگاه و صنعت برگزار شد.

بنابراین گزارش این رویداد به همت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم با همکاری پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد.

رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر با بیان اینکه هدف از برگزاری رویدادها آموزش ایده پردازی است گفت: در این رویداد نزدیک به 200 ایده به دبیرخانه رویداد ارسال شد که پس از داوری اولیه تعداد 80 ایده به مرحله دوم داوری راه پیدا کرد .

مهندس طبا با اشاره به اینکه در مرحله تعداد 20 ایده برای ارائه در روز رویداد منتخب می شوند اظهار کرد: در پایان این رویداد 2 ایده در حوزه فنی و مهندسی و 2 ایده در حوزه علوم انسانی به عنوان ایده برگزیده انتخاب می شوند.

وی با تاکید براینکه همیشه برگزاری نخستین رویدادها سخت و  با آزمون و خطا همراه  است گفت: باید فرهنگ فعالیت کارآفرینانه در سطح دانشگاه علمی و کاربردی رواج یابد.

در ادامه، معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به اینکه این رویداد دومین تجربه پارک در زمینه استارتاپ هاست گفت: البته تفاوت هایی میان ایده شو ها و استارتاپ ها وجود دارد.

حمید رضا فرج شوشتری با بیان اینکه پارک آمادگی حمایت از ایده های برگزیده رویداد را دارد گفت: حمایت و تقویت ایده های نو با ماموریت مهم دانشگاه های علمی و کاربردی کاملا سازگاری دارد.

در پایان از 2 ایده علوم انسانی با عناوین نرم افزار جامع حضور بازاریان و کارمندان ادارات با مالکیت محمدعلی نادری و سایت ایده یاب با طراحی زهرا خادمی و 2 ایده حوزه فنی و مهندسی با عناوین جداول خیابانی انعطاف پذیر(ضربه گیر) با مالکیت امیر جعفری راد و ایده دستگاه فنی ذخیره بو و... با مالکیت میثم جعفری برگزیده و تجلیل شدند.


١١:٣٤ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٢٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٣