Aryanic
  • کانال تلگرامی واحد استانی قم
  • جشنواره درون دانشگاهی رویش
  • برگزاری مسابقه رحمت واسعه
  • جوایز تحصیلی
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > اختتامیه دوزادهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد / برگزیدگان قرآنی تجلیل شدند

 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارشی از مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت:

اختتامیه دوزادهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد / برگزیدگان قرآنی تجلیل شدند

مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی کشور امروز ۸ مهرماه با حضور مسئولان قرآنی و دانشگاهی و اجرایی و فرهنگی کشور در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) برگزار گردید.

 

دکتر امید ریاست محترم دانشگاه، حجتالاسلام والمسلمین قرائتی، حجتالاسلام والمسلمین حسینی مشاور وزیر علوم، دکتر خوش منش رییس مرکز قرآن وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مدیران ملی و استانی ازجمله حاضران در این مراسم  بودند.

 

اختتامیه این جشنواره با پیام آیت‌اللهالعظمی علوی گرگانی به دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و حضور خادمان حرم حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز گردید.

 

در این مراسم، حجتالاسلام والمسلمین قرائتی در سخنانی با اشاره به اهمیت فهم قرآن کریم در جامعه دانشگاهی بر لزوم توسعه فعالیت های اثرگذار در این عرصه تاکید کرد.

 

سخنرانی دکتر محمدحسین امید معاون اداری و مالی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بخشی دیگر از اینمراسم بود که ایشان با اشاره به فعالیت های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی در عرصه قرآنی بر لزوم تلاش واحدهای این دانشگاه به منظور توسعه فعالیتهای قرآنی تاکید کردند.

 

دکتر محمدحسین امید در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی در قم گفت: مرکز قرآن و عترت این دانشگاه راه اندازی شده که علاوه بر برنامه ریزی و اجرای فعالیتهای قرانی در ستاد دانشگاه، فعالیتهای قرانی واحدهای استانی و مراکز علمی کاربردی را نیز مدیریت و پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی توجه به فعالیت های قرآنی در کشور روز به روز توسعه بیشتری یافته است، افزود: این دانشگاه درحال برنامه ریزی برای کاربردی سازی علوم قرآنی و دروس معارف است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: تلاش میکنیم در این دانشگاه علوم قرآنی و دروس معارف را متناسب با نیازهای جامعه و مشاغل مختلف کاربردی سازی کنیم.دکتر امید خاطرنشان کرد: به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی دروس معارف و قرآن در این دانشگاه کاربردی می شود و این برنامه از سال جاری به صورت آزمایشی در چند مرکز دانشگاه اجرا خواهد شد.

 

همچنین در اینمراسم دکتر محمد حسن نادری رئیس واحد استان قم دانشگاه جامع علمی کاربردی و دبیر این همایش در گزارش روند جشنواره بیاننمودند: این جشنواره در 6 بخش ادبی، هنری، پژوهشی، فناوری، کتبی و شفاهی و 36 رشته برگزار شد. در این جشنواره 12 هزار دانشجو، استاد و کارمند دانشگاه شرکت کرده اند که از این تعداد 9 هزار و 330 دانشجو و 2 هزار و 800 استاد و کارمند بوده اند.


رئیس واحد استان قم دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این جشنواره از روز سه شنبه 6 مهرماه در استان قم آغاز به کار کرد و تا روز پنجشنبه 8 مهرماه ادامه داشت.


دکتر نادری در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه نسبت به سال گذشته رشد 10 درصدی داشتند.

 

در پایان این مراسم، با حضور شخصیتهای ملی دانشگاهی و فرهنگی و اجرایی از 138 نفر از برگزیده این مسابقات در بخشهای مختلف تجلیل شد؛ برگزیدگان این مسابقات به عنوان نماینده این دانشگاه به مسابقات سراسری دانشجویان کشور راه پیدا کردند.

 


١١:١٩ - شنبه ١٠ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٢٤١٧٠    /    تعداد نمایش : ١٠٦١