Aryanic
  • کانال تلگرامی واحد استانی قم
  • جشنواره درون دانشگاهی رویش
  • برگزاری مسابقه رحمت واسعه
  • جوایز تحصیلی
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > تقدیر آیت الله علوی گرگانی از فعالیت های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی: دانشگاه جامع علمی کاربردی برنامه های قابل توجهی در مسیر قرآن و عترت دارد

 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار اعضای دبیرخانه دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه باآیت الله علوی گرگانی:

تقدیر آیت الله علوی گرگانی از فعالیت های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی: دانشگاه جامع علمی کاربردی برنامه های قابل توجهی در مسیر قرآن و عترت دارد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم، صبح امروز اعضای دبیرخانه دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربرد با حضور در دفتر مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.

در ابتدای این دیدار دکتر محمد حسن نادری سرپرست واحد استانی قم و دبیر دوازدهمین جشنواره قرآن و وعترت دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های دبیرخانه جشنواره از آیت الله علوی گرگانی درخواست نمودند که رهنمود و توصیه هایی را جهت ارتقاء فعالیت های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان بفرمایند.

آیت الله علویی گرگانی در ابتدای سخنانشان ضمن تقدیر از فعالیت های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان داشتند: دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرکز دانشگاهی است که در مسیر قرآن و عترت برنامه های قابل توجه و مناسبی را دارد و به درستی نام قرآن و عترت را برای این فعالیت ها برگزیده است و ان شاالله جامعه دانشگاهی مانوس با قرآن و اهل بیت داشته باشیم.

این مرجع عالیقدر در ادامه بیان داشتند: در دین ما هم سفارش شده است که قرآن را از عترت جدا نکنیم و پیغمبر اکرم هم فرمودند که قرآن و عترت را در کنار یک دیگر بگذارید و در صورت داشتن این دو مهم می توان به تعالی و کمال رسید.

ایشان در توصیه به دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت افزودند: برنامه های قرآنی باید از برنامه های حاشیه ای مراکز دانشگاهی به متن تبدیل شود و نقطه مرکزی دانشگاه ها باید قرآن و عترت باشد، علم کمال است و نور ولی باید این علم در راستای قرآن و عترت باشد به هر میزان که موفق شوید دانشجوی قرآنی تربیت کنید بیشتر به سمت کمال حرکت نموده اید.

آیت الله علوی گرگانی در ادامه فرمودند: بهترین اقدامی که می شود در مسیر قرآن و عترت انجام داد پیاده سازی قرآن و پیام آن در زندگی افراد است. چون قرآن و اهل بیت در مورد تمام حقوق و شئونات انسان سخن گفته اند.

این مرجع عالیقدر واگذاری دبیرخانه دائمی جشنواره قرآن و عترت و فعالیت های قرآنی دانشگاه به استان قم را توصیه نمودند و افزودند: اگر فعالیت های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربرد به قم واگذار شود می توان از ظرفیت های معنویی همچون حوزه های علمیه و دفاتر مراجع استفاده کرد و ان‌شالله دانشجویانی پرورش دهید که فرزندان قرآن باشند.


١٥:٤٤ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٥    /    عدد : ٢٣٩٦٣    /    تعداد نمایش : ٨٧١