Aryanic
  • کانال تلگرامی واحد استانی قم
  • جشنواره درون دانشگاهی رویش
  • برگزاری مسابقه رحمت واسعه
  • جوایز تحصیلی
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی 6 الی 8 مهرماه برگزار می گردد / شرکت 12 هزار دانشجو و استاد در این دوره از مسابقات

 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد:

اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی 6 الی 8 مهرماه برگزار می گردد / شرکت 12 هزار دانشجو و استاد در این دوره از مسابقات

دبیر دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به تشریح بخشهای مختلف این جشنواره پرداخت.
دکتر محمد حسن نادری در گفت وگو با خبرگزاری های استان قم، گفت: جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی از سال 1384 آغاز به کار کرده و امسال دوازدهمین دوره آن برگزار میگردد.

دبیر دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های فراوان دینی استان قم، دبیرخانه دائمی برگزاری جشنواره قرآن و عترت از دوره یازدهم به استان قم واگذار شد؛ بر این اساس دبیرخانه از فروردین ماه فعال شده و تا آبان ماه و شرکت در مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور به فعالیت میپردازد.

وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات12121  نفر شرکت  داشته اند که شامل 9330 دانشجو و 2791 استاد و کارمند می باشد که این آمار نسبت به دورههای قبل رشد 10 درصدی را بیان میکند.

دبیر جشنواره دوازدهم قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: جشنواره در 6 بخش شفاهی، کتبی، ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری و در 36 رشته برگزار شده و بیش از 400 اثر در بخشهای هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری به دبیرخانه ارسال شده است.

وی با ذکر این مطلب که در اختتامیه جشنواره از 138 نفر ازدانشجویان، اساتید و کارکنان برگزیده تجلیل میشود، گفت: جشنواره امسال از 6 مهر ماه الی 8 مهر ماه در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) قم برگزار میشود از برنامههای جانبی این جشنواره میتوان به برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده دانشجویان در بخش هنری و همچنین برپایی غرفه شهدای مدافع حرم دانشگاه جامع علمی کاربردی و غرفه منتخبین قرآنی جهان اسلام اشاره کرد.

نادری اظهارکرد: مراسم افتتاحیه این جشنواره روز6 مهرماه از ساعت 16 الی 18 و مراسم اختتامیه روز 8 مهر ماه از ساعت 8:30 تا 10:30 صبح با حضور مسئولین و مقامات ارشد وزارت علوم،هیات محترم رئیسه دانشگاه، مدیران کل استان قم و روسای واحدهای استانی و شرکت کنندگان در جشنواره برگزار میشود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم بیان کرد: استفاده از ظرفیت های قرآنی مراکز حوزوی و قرآنی حاضر در قم (مراجع معظم تقلید مراکز قرآنی، هنری و پژوهشی حاضر در قم)، تخصصی شدن بخش های مختلف جشنواره، برگزاری همزمان نشست روسای واحدهای استانی و همچنین کارشناسان فرهنگی و دانشجویی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در این جشنواره از جمله کار ویژههای جشنواره دوازدهم به شمار میرود.


١٠:٣٩ - يکشنبه ٤ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٢٤١٠١    /    تعداد نمایش : ٩٩٣